MEĐUNARODNO NATJECANJE DABAR 2021.
Autor: Marina Arambašić, 23. 11. 2021.

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar održano je šesti put u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske od 8. do 12. studenoga 2021. na CARNET-ovom sustavu MOOC. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”. Podršku natjecanju i ove godine dali su Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Natjecanje je besplatno za učenike i škole, a škole se moraju pridržavati Pravilnika natjecanja i Etičkog kodeksa natjecanja Dabar. Zbog nepovoljne epidemiološke situacije omogućeno je i natjecanje učenika iz vlastitog doma.

Natjecanje ima pet kategorija, a učenici su rješavali 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Na natjecanje se ove godine prijavilo 679 škola.

Broj učenika po kategorijama bio je sljedeći:

MikroDabar– 5042 učenika 1. i 2. razreda OŠ

MiliDabar– 10122 učenika 3. i 4. razreda OŠ

KiloDabar– 12724 učenika 5. i 6. razreda OŠ

MegaDabar– 9558 učenika 7. i 8. razreda OŠ

GigaDabar– 5107 učenika svih razreda SŠ

Učenici naše škole sudjelovali su u dvije kategorije MikroDabar i MiliDabar.

MIKRODABAR

Učenici 1.i razreda: Nina Berečić, Dorian Greganić, Luka Kokić, Marin Magić, Marcel Pavošević, Marin Pavošević i Tena Varžić – pod mentorstvom Marine Arambašić

Učenici 2.i razreda: Ana Berečić, Juraj Kokić i Sara Vidaković – pod mentorstvom Pavice Skokić – Azenić

MILIDABAR

Učenik 3.a razreda Nikša Hemetek – pod mentorstvom Tene Takacz

Učenici 3.b razreda: Aurora Gega i Klara Štulac – pod mentorstvom Katarine Bulut Čolaković

učenici 3.i razreda: Fabijan Pavošević, Marin Babić, Dino Varžić i Tara Varžić pod mentorstvom Marije Bulut Lukačević

Učenici 3.h razreda: Lea Šimošić, Emanuel Hajduković, Barbara Valentić i Bernarda Zdravčević – pod mentorstvom Ane Bošnjak

Učenici 4.i razreda: Mia Puljek, Klara Vidakovići, Vanesa Kasapović, Ana Dorić i Una Mioković – pod mentorstvom Ljiljane Marinjak.

Svi učenici dobili su zaslužene diplome za sudjelovanje, a posebno valja istaknuti Zlatnu diplomu za izuzetan uspjeh učenika Marcela Pavoševića iz 1.i razreda čiji je rezultat bio među 10% najboljih natjecatelja u mategoriji MikroDabar.

I ove godine je organizirano natjecanje za učitelje u kojemu je sudjelovala učiteljica Marina Arambašić

Čestitamo svim sudionicima i veselimo se novom Dabru 2022. godine.

učiteljice RN

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević i Marina Arambašić