« Svibanj 2024 »

Realiziran projekt Od srca za tebe
Autor: Marina Arambašić, 13. 5. 2021.

Krajem protekle godine svjedočili smo razornim potresima na području Siska i Petrinje. Mnogi su se životi u trenutku promijenili, stradali su brojni obiteljski domovi i škole. Stoga smo u OŠ Ladimirevci ove godine ljubav prema djeci odlučili izraziti kroz humanitarnu akciju „Od srca za tebe“. Ova je humanitarna akcija organizirana na inicijativu učiteljica razredne nastave iz PŠ Ivanovci koje su ovaj divan projekt zamislile u okviru dva eTwinning projekta „Na putu dobrote“ i “Me, myself and I” kojima je cilj promicanje važnosti i brige za kvalitetno mentalno zdravlje djece i mladih te povećanje svijest među učenicima o tome kako mogu napraviti promjenu u svijetu počevši od sebe i dijeljenja onoga što imaju prema drugima.

U organizaciju  se uključilo i Društvo „Naša djeca“ Grada Valpova, a realizaciju projekta potpomogli su i učitelji i učenici OŠ Matije Petra Katančića Valpovo i tete i djeca Dječjeg vrtića Maza Valpovo.

U ponedjeljak, 3. svibnja, učiteljice PŠ Ivanovci, Ljiljana Marinjak i Marina Arambašić, predstavnik učenika, Karlo Gradinjan, predsjednica Društva „Naša djeca“ Grada Valpova, Sara Ćavar te volonteri Ivan Gradinjan i Milan Šteković, uputili su se u Budaševo. Nakon pozdravnog govora punog emocija ravnateljice OŠ Budaševo Mirele Maričević, naš je tim predao poklone domaćinima koji su nam dobrodošlicu poželjeli pripremivši zakusku. Vrijeme je prošlo u ugodnom druženju s učenicima i kolegama, a srca su nam posebno napunili dječji osmjesi i uzdasi oduševljenja.

Uz pomoć dobrih srca naših učenika, roditelja, učitelja i volontera, za vrijeme trajanja akcije uspjeli smo prikupiti 465 kutija za djecu vrtićke i osnovnoškolske dobi. Ovim putem želimo zahvaliti svima koji su sudjelovali u akciji i pomogli izmamiti osmijehe na licima djece.

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević i Marina Arambašić