« Svibanj 2024 »

Veseli ritam pokreta - rezultati provedenog natječaja
Autor: Ivan Lenard, 29. 4. 2021.

Osnovna škola Ladimirevci i Mažoretkinje grada Valpova objavile su dana 23. ožujka 2021. godine likovni natječaj „Veseli ritam pokreta“ povodom održavanja 7. smotre amaterskog plesa i likovnih radova u Valpovu i obilježavanja Međunarodnog dana plesa. Poziv je upućen svim dječjim vrtićima i osnovnim školama u Republici Hrvatskoj.

Smotra likovnih radova ima za cilj kreativno izražavanje učenika uz stručno vodstvo učitelja ili odgajatelja te afirmaciju dječjeg likovnog stvaralaštva kroz korelaciju likovne, glazbene i plesne kulture. Važno je da djeca u  likovnim radovima u likovnoj tehnici po izboru, istaknu važnost i skladnost plesnog izričaja.

Ovogodišnji likovni motiv je bio Ples, radost, zdravlje.

Svjesni smo činjenice da pandemija COVID -19 ima značajan utjecaj na naše tjelesno i mentalno zdravlje, stoga zadanim likovnim motivom smo željeli skrenuti pozornost  na postojeći problem kao i pronaći način njegova rješenja u svrhu poboljšanja zdravlja djece uopće. Upravo jedna od mogućnosti je PLES. Zbog vanrednih okolnosti uzrokovanih pandemijom COVID-19 i preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo 7. "Veseli ritam pokreta" je i ove godine organiziran virtualno.

Na ovogodišnji likovni natječaj pristiglo je 279 likovnih radova, od  285 učenika i 58 mentora iz 30 odgojno – obrazovnih ustanova Republike Hrvatske. Prema prosudbi povjerenstva smotre izabrano je 17 najuspješnijih od kojih su neki odabrani i kao ovogodišnji vizualni identitet smotre u svrhu promotivnog tiska. Nagrade i priznanja učenicima i mentorima će biti poslane poštom, kao i zahvalnice svim mentorima smotre plesnog i likovnog dijela.

Svi pristigli likovni radovi vidljivi su na virtualnoj likovnoj izložbi pokrenute web stranice projekta „Veseli ritam pokreta“ >>>>>>> OVDJE  kao i katalogu plesnih i likovnih radova.

Katalog plesnih i likovnih radova

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju, a evo i najzanimljivijih likovnih ostvarenja prema prosudbi povjerenstva smotre:

• Tena Šegan,  3. razred,  Prva osnovna škola, Ogulin, mentorica Ljerka Salopek Bacanović (rad izabran za promo tisak)

• Robert Kunštek, 6. razred, OŠ Matije Petra Katančića, Valpovo, mentor Vedran Slunjski

• Anđelina Linarić, posebni razredni odjel K 1, OŠ Vladimir Nazor,  Virovitica, mentorica Nataša Kranjec

• Ana Drmić, Dječji vrtić Calimero, Split; predškolski uzrast, odgojiteljice: Adriana Bekić i Anamarija Vrcić

• Nina Rajič, 2.razred, OŠ Bistra, Donja Bistra, mentorica Sandra Škrlin

• Eva Strugačevac, 1.razred, OŠ Ivana Kukuljevića Belišće, mentorica Dajna Đermešter

• Iva Knežević, 3. razred, OŠ Vladimir Nazor, Virovitica, mentorica Romana Brajković

• Katja Galić, 4.razred, OŠ Petrijevci, Petrijevci, mentorica Kristina Perak

•  Lana Niemčić, 5. razred, OŠ Dragutina Tadijanovića, Vukovar, mentorica Tamara Dević (rad izabran za promo tisak)

• Ida Filković, 3.razred, OŠ Hinka Juhna, Podgorač, mentorica Suzana Hardi (rad izabran za promo tisak)