« Svibanj 2024 »

Rasplesane „Ivančice“na županijskoj plesnoj smotri
Autor: Dario Krenek, 9. 3. 2015.

Inicijativa za promicanje plesne kulture u osnovnim školama organizirala je 6.ožujka 2015. godine Drugu županijsku smotru plesnog stvaralaštva učenika osnovnih škola Osječko – baranjske županije pod nazivom „2. KORAK“ u OŠ Ljudevita Gaja, Područnoj školi Sarvaš.

Naše rasplesane „Ivančice“predstavile su svoju školu u kategoriji kreativnog plesa i plesne tehnike.

Ljiljana Marinjak

Ples Domaćih bio je inspiriran pričom Ivane Brlić-Mažuranć Šuma Striborova , gdje su razigrani plamenčići zajedno s Malikom Tintilinićem svojom plesnom igrom pokušali zabavljali zabrinutu baku.

Lucija Stanić ( 5.r. ) i Katja Alšić ( 1.r. ) prezentirale su svima prisutnima plesnu tehniku SOLO B zajedno sa županijskim prvakinjama Brodsko – posavske županije. Bilo je zanimljivo vidjeti međužupanijsku suradnju tj. zajednički nastup djevojčica koje su trenirane u različitim županijama i koje se do tada nikada nisu vidjele.

U sklopu plesne županijske smotre održana je i izložba učeničkih likovnih radova ne temu Korak, pokret, ples koju je organizirala OŠ Ladimnirevci.

Inače, svoje plesno umijeće na ovoj smotri pokazalo je 16 osnovnih škola s 20 plesnih koreografija, a sudjelovalo je 273 plesača s područja naše županije. Sve koreografije je pratilo stručno povjerenstvo, a održan je i Okrugli stol na temu projekta Plesna kultura u osnovnim školama, implementaciji plesa u nastavi, kvalitetnijem provođenju slobodnog vremena učenika i razvoju osobnosti kroz ples.

Kako je to sve izgledalo možete pogledati na snimkama nastupa i fotografijama u fotogaleriji.

Ples Domaćih – PŠ Ivanovci

SOLO B ( Lucija i Katja )