« Svibanj 2024 »

OŠ Ladimirevci - eTwinning škola
Autor: Marina Arambašić, 4. 5. 2023.

Nagrađivanje za rad na eTwinningu postoji od samih početaka. Oznaka kvalitete dodjeljuje se učiteljima svake godine za projekte na nacionalnoj i europskoj razini. Kako bi se nagradio rad svih sudionika na školskoj razini postoji i eTwinningova oznaka kvalitete za škole. eTwinning oznaka kvalitete želi nagraditi uključenost, predanost, marljivost - ne samo pojedinih eTwinnera, već i timova unutar same škole. Ovo priznanje dodjeljuje se zbog izvrsne digitalne prakse, prakse iz eSigurnosti i inovativnih i kreativnih pristupa poučavanju.

I ove školske godine su se pojedini učitelji i učenici naše škole aktivno uključili u eTwinning projekte. Suradnja i razmjena ideja putem eTwinning platforme je obogatila naš rad te smo se povezali s brojnim školama iz Republike Hrvatske i drugih europskih zemalja. Projekti u kojima smo aktivno sudjelovali su: Živimo zeleno 3, Uz čitanje riječi rastu 3, Volontiraj - doniraj - educiraj 2, Moja kreativna i zabavna učionica 2, 100. dan škole 2023., Živimo zelenije i održivije, U svijetu likovnih umjetnika 5, Dani jabuka, dani zdrave hrane 2, Eko eTwinneri, Webučionica 4.0, Magična naukica, Promet i ja, Igrom do znanja i zabave 2., My little homeland, Moj grad, tvoj grad. Odradili smo puno zanimljivih aktivnosti koje smo prezentirali projektnim partnerima iz drugih škola. U tome su nam pomogli različiti digitalni alati koji omogućuju suradnju u virtualnom svijetu.  Naš rad je priznat od strane eTwinning zajednice škola u Europi te smo ponosni što je Osnovna škola Ladimirevci u ovoj školskoj godini, drugi puta za redom, jedna od 46 škola u Republici Hrvatskoj nagrađenih oznakom eTwinning škole 2023 - 2024.

Posebne izazove u ovoj godini donijela je i nova platforma. eTwinning projekti od ove školske godine odvijaju se putem ESEP platforme - što je skraćeni naziv od engleske riječi za Europska platforma za školsko obrazovanje. Platforma je  sastajalište je svih sudionika sektora školskog obrazovanja od ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja do osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovanja u Europi. Svojim radom i trudom pokazali smo kako ćemo i na ESEP platformi uspješno nastaviti surađivati i umrežavati se sa školama i partnerima diljem Europe.

Kao eTwinning škola i nadalje ćemo biti primjer ostalim školama kako  implementirati inovativnost, uključivost, suradnju i timski rad te promicati eTwinningove vrijednosti u lokalnoj zajednici, a i šire.

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević i Marina Arambašić

Fotografija preuzeta sa stranice: https://school-education.ec.europa.eu/en/recognition/etwinning-school-label