« Svibanj 2024 »

ZAPAŽENI LITERARNI RADOVI NAŠIH UČENIKA
Autor: Marina Arambašić, 16. 1. 2023.

Literarni natječaj Udruge Mlada pera iz Čakovca pod nazivom “JER MOJA PRIČA BLISTA BUDI FUREŠTA IL’ TURISTA!” pozvao je djecu da istražuju o povijesti svoga kraja, nekog običaja, legendi, sami upoznaju svoj kraj i na kraju to kreativno prenesu strancu kojeg će privući da ih posjeti.
Ovaj natječaj, koji je tražio dječje turističke ambasadore, privukao je naše učenike na istraživanje i pisanje.
Udruga Mlada pera sve pristigle radove objavljivala je na stranici Top generacija te je krajem prosinca proglasila najuspješnije među kojima su i naša mlada pera.

Antonio Lauš iz 4.a razreda OŠ Ladimirevci pod mentorstvom učiteljice Marine Arambašić pisao je o tome kako su Ladimirevci dobili ime, liku Fabijana Šovagovića te opisao što se sve može vidjeti u Ladimirevcima uključujući i posebnost mjesta SOS Dječje selo. Za svoj rad dobio je plaketu i nagradu te je jedan od 10 učenika koji su proglašeni turističkim ambasadorom.

Posjet dvorcu u Valpovu potaknuo je učenike 2. i 4. razreda PŠ Ivanovci da pod mentorstvom svojih učiteljica Ljiljane Marinjak i Marije Bulut Lukačević pišu o legendi o Bijeloj gospi. Na natječaj smo poslali radove Tene Varžić, Sare Gradinjan, Marina Pavoševića, Marcela Pavoševića (2. razred) te Tare Varžić i Fabijana Pavoševića (4. razred).
Posebno pohvaljeni rad je Legenda iz Valpova koju je napisao Fabijan Pavošević te je na njegovu adresu također stigla nagrada.
Ovi učenici su od početka školske godine uključeni u eTwinning projekt „Uz čitanje riječi rastu 3“ pa ne iznenađuje da njihove riječi doista rastu i stvaraju prekrasne literarne radove.

Marina Arambašić, Ljiljana Marinjak i Marija Bulut Lukačević