« Svibanj 2024 »

POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU
Autor: Marina Arambašić, 30. 9. 2022.

Učenici 8.a razreda MŠ Ladimirevci i 8.i razreda PŠ Ivanovci bili su 26. rujna 2022. godine na jednodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru” u pratnji svojih razrednika Dominika Đurkića i Danijele Lovrečić.

U Vukovar smo stigli u 8:00 sati, a nakon doručka poslušali smo vrlo zanimljivo predavanje o Domovinskom ratu. Nakon predavanja posjetili smo memorijalna mjesta u Vukovaru, a to su Spomen dom Ovčara, masovna grobnica na Ovčari, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put - put spasa, Velepromet i Borovo Commerce.

Nakon ručka organizirana je Škola mira te kviz znanja, a našu školu predstavljali su učenici Borna Babić i Luka Pisačić. Poslijepodne smo posjetili Muzej vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar i crkvu sv. Filipa i Jakova. U slobodno vrijeme obišli smo Vodotoranj s kojeg se pruža prekrasan pogled na Dunav, grad Vukovar i njegovu okolicu. U večernjim satima vratili smo se svojim kućama vidno umorni, ali bogatiji za nova znanja o Domovinskom ratu i važnosti Bitke za Vukovar u obrani naše domovine Republike Hrvatske.

Danijela Lovrečić