Terenska nastava u Baranju
Autor: Marina Arambašić, 15. 6. 2022.

Učenici razredne nastave matične škole proveli su sa svojim učiteljicama jedan dan na terenskoj nastavi upoznajući Baranju i park prirode Kopački rit. Imali su priliku bolje upoznati bogati biljni i životinjski svijet o kojemu su učili, kako kroz priču djelatnika Kopačkog rita Borisa Bolšeca o kornjači Tomi i vidri Srećku, tako i kroz razne zanimljivosti koje su saznali.

Razgledavanje koje je započelo vožnjom vlakićem nastavilo se plovidbom brodom. Učenici su bili oduševljeni mnoštvom ptica koje su mogli promatrati iz velike blizine te zanimljivim informacijama koje im je ispričala vodičica.

Uslijedila je vožnja autobusom do dvorca Tikveš, razgledavanje i upoznavanje nekih činjenica vezano za nj, a nakon šetnje ručak u Karancu u Baranjskoj kući.

Domaćin je proveo djecu kroz Ulicu zaboravljenog vremena, svojevrsni vremeplov u neka prošla vremena, te su se učenici okušali u izradi opeka od blata i pljeve. Prepuni pozitivnih dojmova o Baranji vratili smo se kući u popodnevnim satima.

Katarina Bulut Čolaković