EKSKURZIJA 7. i 8. RAZREDA U SJEVERNU DALMACIJU
Autor: Marina Arambašić, 8. 7. 2022.

Učenici 7.a i 8.a razreda MŠ Ladimirevci te 7.i i 8.i razreda PŠ Ivanovci bili su od 17. do 20. lipnja 2022. godine na ekskurziji u sjevernoj Dalmaciji u pratnji svojih razrednika Dominika Đurkića, Danijele Lovrečić, Sandre Labudović i Manuele Kokić.

Krenuli smo ispred škole u ranim jutarnjim satima i nakon duge, ali zabavne vožnje, stigli smo u Rastoke, znane i kao „male Plitvice”. Očarala nas je ljepota i žubor mnoštva slapova i malih jezera. Nakon Rastoka zaputili smo se u Smiljan gdje smo posjetili Memorijalni centar „Nikola Tesla”. Obišli smo njegovu rodnu kuću, ispitnu stanicu i multimedijalni centar, a pogledali smo i film o životnom putu Nikole Tesle i njegovim izumima koji su zauvijek promijenili svijet. Nakon dolaska u Biograd smjestili smo se u hotel Bolero te uživali u kupanju na bazenu. Navečer smo prošetali centrom Biograda, u kojem je okrunjen hrvatsko-ugarski kralj Koloman.

Drugi smo dan proveli u sunčanju i kupanju na moru, a poslije ručka posjetili smo NP Krka. Oduševile su nas prirodne ljepote nacionalnog parka i vožnja brodom do Skradina. Zaputili smo se i u Šibenik gdje smo posjetili katedralu sv. Jakova koju je sagradio Juraj Dalmatinac bez upotrebe vezivnog sredstva. Navečer smo imali disco-večer na kojoj su učenici pokazali svoje plesačke i pjevačke sposobnosti.

Trećeg dana uživali smo u kupanju na moru i u bazenu, a navečer smo obišli Zadar. Uživali smo u prekrasnom zalasku Sunca, prošetali pokraj Morskih orgulja i Pozdrava Suncu te obišli rimski forum, crkvu sv. Donata i katedralu sv. Stošije.

Četvrtog dana prošetali smo Biogradom i slobodno vrijeme iskoristili za kupnju suvenira. Nakon ručka zaputili smo se svojim kućama. Vratili smo se u večernjim satima prepuni dojmova s ovog prekrasnog putovanja, deblji za nekoliko kilograma, bogatiji za nova prijateljstva, a rodile su se i nove ljubavi. Bili smo pohvaljeni kao najbolja grupa od strane vodiča, vozača, animatora i osoblja hotela. Nadamo se da će učenicima ova ekskurzija ostati u lijepom sjećanju.

Danijela Lovrečić