TERENSKA NASTAVA RAZREDNE NASTAVE PŠ IVANOVCI U OSIJEKU
Autor: Marina Arambašić, 12. 5. 2022.

Prekrasan dan u Osijeku i odlično raspoloženja obilježilo je terensku nastavu razredne nastave PŠ Ivanovci.

U utorak 10. svibnja 2022. učenici su posjetili Dječje kazalište Branka Mihaljevića kako bi pogledali kazališnu predstavu Ljepotica i zvijer koja se učenicima jako svidjela.

Uslijedio je odlazak u Zoološki vrt Osijek gdje su nas srdačno dočekali njihovi djelatnici te smo u pratnji vodiča edukatora obišli i upoznali životinjske stanovnike ovog najvećeg zoološkog vrta u Hrvatskoj.

Učenici su pokazali veliko zanimanje i oduševljenje, postavljali pitanja i aktivno sudjelovali u obilasku zoološkog vrta. Saznali su kako pojedine životinje žive u svom prirodnom okruženju, njihovom ponašanju i životnim navikama, kako izražavaju osjećaje i mnoge druge zanimljivosti. Uz obilazak, koji je trajao skoro 2 sata, za učenike je organizirana i dodatna edukacija u učionici zoološkog vrta.

Najveće oduševljenje je izazvala zmija, mladi kraljevski piton. Gledanje kazališne predstave Ljepotica i zvijer i posjet zoološkom vrtu su aktivnosti koje su se izvrsno uklopile u eTwinning projekte „Uz čitanje riječi“ rastu „Živimo zeleno“ u koje su uključeni učenici 1., 3. i 4. razreda naše PŠ Ivanovci.

Povratkom u školu, sredit ćemo dojmove i svakako još puno razgovarati kako nam je bilo. Očigledno su nam epidemiološke mjere uskratile mnogo toga pa nam je ovaj odlazak i druženje u Osijeku posebno značilo.

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević, Marina Arambašić