Kreativno i zabavno učenje LEGO
Autor: Marina Arambašić, 11. 5. 2022.

Današnje generacije učenika primaju informacije ubrzano, odmah ih selektiraju i paralelno obrađuju. Posljedica toga je da su učenici izrazito nestrpljivi, zahtijevaju brzu komunikaciju i stalne podražaje. Kako bi se prilagodili takvoj situaciji učitelji osmišljavaju zabavnu i interaktivnu nastavu koja svoje uporište pronalazi u igri. Upravo ovaj razlog bio je povod da u školskoj godini 2021./2022. provedemo školski projekt Kreativno i zabavno učenje LEGO.

Cilj projekta je da implementacijom LEGO kocaka u nastavu razvijamo koncentraciju i pažnju učenika te učenjem kroz igru i zabavu potičemo učenike na istraživanje i kreativno rješavanje problema.

Projekt "Kreativno i zabavno učenje LEGO" osmišljen je tako da promiče i razvija kreativnost, koncentraciju, inovativnost, suradničko učenje te razvija logičko i matematičko razmišljanje učenika.

Projekt je trajao cijelu školsku godinu, a u njemu su sudjelovali gotovo si učenici i učitelji naše škole. Tijekom trajanja projekta učenike se poticalo na razvijanje kompetencija u različitim područjima: jezično-komunikacijskom, prirodoslovno-matematičkom, umjetničkom i digitalnom. Učenici su razvijali socijalne vještine i poduzetništvo, a primjenom IKT-a u nastavi razvijali su svoje digitalne vještine. Također su unaprjeđivali svoje građanske i ekološke kompetencije.

Učenici su na zabavan način i kroz međusobnu suradnju usvajali nove sadržaje igrajući se LEGO kockama. Pokazali su radost učenje i otkrivanja te veliki stupanj kreativnosti. Ovaj projekt nadovezuje na eTwinning projekte Igrom do znanja i zabave 2 te Moja kreativna i zabavna učionica, u kojima su ove školske godine sudjelovali učenici 1., 3. i 4.r. PŠ Ivanovci te 3.b i POOG1 OŠ Ladimirevci.

Sve provedene aktivnosti: https://view.genial.ly/62344a8482a76b0011064680/presentation-kreativno-i-zabavno-ucenje-lego

Ljiljana Marinjak i Marija Bulut Lukačević, voditeljice projekta