ZAPAŽEN USPJEH NAŠIH UČENIKA NA LITERARNOM NATJEČAJU KANIŽAJADA
Autor: Marina Arambašić, 4. 5. 2022.

Hrvatska udruga školskih knjižničara, nakladnička kuća Alka script i Društvo za čuvanje i promicanje podravskoga identiteta Podravski zvon organizirali su literarni natječaj pod nazivom Kanižajada Limačijada.

Natječaj je posvećen Paji Kanižaju, vrsnom i omiljenom književniku za djecu i mlade. Cilj natječaja je razvijanje svijesti o važnosti izražavanja pisanom riječju, pisanje humorističnih oblika u stihu i prozi te poticanje kreativnosti. Namijenjen je učenicima osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj te učenicima hrvatskih osnovnih i srednjih škola u inozemstvu.

Temu i motive su učenici mogli slobodno izabrati, u prozi ili u stihu i napisati hrvatskim standardnim jezikom ili hrvatskim narječjem.

Povjerenstvo u sastavu Božidar Prosenjak, Julijana Matanović i Goranka Braim Vlahović je među 143 pristigla literarna rada iz 14 županija, odlučilo nagraditi čak dvoje učenika iz PŠ Ivanovci. Luka Pilić, učenik 3. razreda pod mentorstvom svoje učiteljice Marije Bulut Lukačević sa svojom pjesmom Kreda i spužva je tako osvojio 3. mjesto. Još veći uspjeh, 2. mjesto, osvojila je učenica 4. razreda  Klara Vidaković s pjesmom Pauk pod mentorstvom učiteljice Ljiljane Marinjak.

„U vrijeme digitalizacije i moderne tehnologije, kada smo svjesni činjenice da učenici malo čitaju, a još manje pišu, Kanižajada Limačijada vraća svjetlo učeničkom literarnom stvaralaštvu. Dokazuje da diljem Hrvatske, ali i šire, postoje kreativni i daroviti učenici koji nas oduševljavaju svojim pisanim radovima. I ne samo to, poučavaju sve nas da treba njegovati i čuvati hrvatska narječja i biti ponosan na svoj zavičajni govor.“

Nagrađenim učenicima će pored vrijednih nagrada, biti uručena šarena i šarmantna leptir kravata koja je zaštitni znak Paje Kanižaja, a ujedno i Kanižajade Limačijade .

Čestitke Klari i Luki!

Ljiljana Marinjak i Marija Bulut Lukačević