DAN PLANETA ZEMLJE OŠ LADIMIREVCI
Autor: Marina Arambašić, 2. 5. 2022.

U Hrvatskoj se Dan planeta Zemlje obilježava od 1990. godine uz veliki angažman udruga za zaštitu okoliša i prirode. Dan planeta Zemlje prilika je za obrazovanje o našoj okolini, dan kada je svatko od nas boraveći u prirodi i promatrajući je, ozbiljnije nego ikada prije razmislio o svom utjecaju na Zemlju.

Učenici 1. do 8. razreda OŠ Ladimirevci tim su povodom 28. travnja 2022. godine uređivali školski okoliš i centar sela Ladimirevci.

Učenici razredne nastave uređivali su cvjetnjak ispred škole, plijevili i okopavali već postojeće trajnice, te popunjavali cvjetnjak novim sadnicama cvijeća. Naučili su koji su životni uvjeti potrebni biljci, uljepšali su okoliš škole i pri tome se dobro zabavili.

Učenici predmetne nastave plijevili su i okopavali rubnjake pločnika ispred škole, te kolnik na parkiralištu. Isto tako, ravnali su zemlju u dvorištu škole. Grabali su i skupljali lišće u kanalima na centru sela, skupljali smeće i od mahovine i korova očistili pločnik kod spomenika F. Šovagovića.

U uređenju okoliša pomagali su dakako i svi učitelji naše škole i dragi ravnatelj.

U ljepšem okruženju ljepše je raditi i živjeti. Želimo li imati ljepše sutra, želimo li imati sigurnu i sretnu budućnost, svaki dan trebao bi biti dan našeg planeta.

Učiteljice: Zrinka Brkić i Ana Coha